Bateri Çalmanın Faydaları

bateri-calmanin-yararlariÖyle bir enstrüman düşünün ki hem stres atıyorsunuz, hem ritmi içinizde hissediyorsunuz ve bunların yanında inanılmaz eğleniyorsunuz. Bildiğiniz tüm antidepresanları unutun. İlaç gibi bir enstrümandır bateri. Stres attırır, çalarken sarf ettiğiniz efor ile kilo bile verdirir. Bateri kursunda karşılaştığımız kişiler bu enstrümanda moral bulduklarını, günün stresini kolay attıklarını söylerler.

Yeteneğim yok demeyin ya da benim gücüm yetmez demeyin siz de bateri (davul) çalabilirsiniz!

Dünyada en sık kullanılan çalgılardan biri de bateridir. Sağlıklı kişiler kadar çeşitli rahatsızlıklar geçiren insanlar da bateriye yoğun ilgi göstermektedir. Nöroloji hastaları bateri (davul) çalarak sıklıkla bateri dersi almaya başlayarak beyinlerinde oluşabilecek sorunlara karşı daha dirençli olurlar. Ayrıca madde bağlılığı bulunan hastaların, bateri terapileriyle bağımlılıklarından kurtulmaya başladıkları gözlemlenmiştir. Bunun yanında özellikle bateri kursları, İstanbul gibi kalabalık ve stres dolu şehirlerde size mutluluk katacaktır.

Çeşitli alanlarda uzmanlar tarafından davul çalmanın bağışıklık sistemini güçlendirdiği tespit edilmiştir.

Barry Bittman’ın tezine göre bateri çalmak kanser hücrelerinin çoğalmasını engelleyerek kanser ve kansere benzer diğer hastalıklara karşı dirençli olmamızı sağlamaktadır. Bateri çalmak beynin iki kısmını da çalıştırdığı için insanın bilincini artırır ve daha yaratıcı düşünmesini sağlar.

İstanbul Avrupa Yakası Bateri Kursları

Bunların yanında bateri çalarak ne kadar sosyalleşebileceğinizi bir düşünün! Müzik gruplarının aranan ve en gözde üyesi olabilirsiniz!

Zira bateri çalarak bir grup kuracaksınız ve insanlar ile ilişkinizi oldukça yüksek seviyelere çıkaracaksınız. Böylelikle insanların yanında daha rahat olacak ve öz güveninizi artıracaksınız. Size tavsiyemiz hemen bir bateri kursu aramaya başlamanız! Bol şanslar 🙂

Di-Ay-Vay Sanat Merkezi Bateri Kursuİstanbul