Fotoğraf Kursu

Fotoğraf Kursu İstanbul

Fotoğrafçılık dersi almak istiyorum. İstanbul’da fotoğrafçılık kursu fiyatları ne kadar? Fotoğraf kursu almak istiyorum. Güzel fotoğraf nasıl çekilir? Nasıl fotojenik olunur? Cep telefonu ile nasıl fotoğraf çekilir? Fotoğraf kursu İstanbul Avrupa Yakası, Taksim, Beyoğlu, Şişli, Mecidiyeköy, Beşiktaş, Sarıyer

Eğer İzmir’de yaşıyorsanız kardeş sanat merkezimizin sitesine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz ; fotoğraf kursu İzmir

Gelişen teknolojiyle beraber içimizde bir fotoğrafçı yattığını hepimiz farkettik. Hemen herkes akıllı telefon, tablet ya da fotoğraf makineleriyle anı en iyi şekilde yakalamanın peşinde.

Daha kaliteli, estetik fotoğraflar çekmek isteyenler için İstanbul’da, öğrenme garantili, uygun fiyatlı fotoğrafçılık Kursları. Fotoğraf makineniz olmasa bile kursumuzdaki fotoğraf makinelerini kullanarak kısa sürede kat kat daha iyi fotoğraflar çekebildiğinizi görünce çok şaşıracaksınız.

Fotoğrafçılık Atölyelerimiz

– Temel Fotoğrafçılık Kursu
– Portre Fotoğrafçılığı Kursu
– İleri Düzey Fotoğraf Kursu
– Pratik Fotoğraf Kursu
– Foto Röportaj Kursu
– Senaryo Kursu
– Sokak Fotoğrafçılıgı Kursu
– Makro ve Detay Fotoğrafçılı Kursu
– Fotoğraf Teknikleri Kursu
– Gece Çekimleri Kursu
– Belgesel Fotoğraf çılık Kursu
– Kısa Film Atölyesi

Fotoğrafçılık Kurslarımız Hakkında

Fotoğrafçılık derslerimiz,  ışıkla yazı yazmanın büyülü ve büyük dünyası hakkında  bilgi sahibi olmak ve bilinçlenmek isteyen, amatörce fotoğraf hobilerini daha profesyonelce ve bilinçli şekilde yapmak isteyenler, doğru şekilde daha iyi daha kaliteli fotoğraflar çekmek isteyenler için hazırlanmış bir eğitim seminerleridir.

Teknolojinin gelişmesi ve hayatımızda büyük yer edinmesi,dijital fotoğrafçılığın yaygınlaşması, fotoğrafın karanlık odadan uzaklaşıp daha kolay daha ulaşılır bir hale gelmesi fotoğrafçılığa olan ilgiyi arttırdı ve fotoğrafçılığı popüler bir hobi haline getirdi.

Di-Ay-Vay Sanat Merkezi olarak fotoğrafçılığı profesyonel bir hobi haline getirmek isteyenlere, doğru teknik bilgilerle sezgileri kaynaştırıp daha etkileyici, estetik yönü güçlü fotoğraflar çekmek isteyenlere bu yolda profesyonel bir yardım sunuyor.Fotoğraf dersleri bilgisayarla yapılan sunumlarla desteklenmekte ve dersler için öğrencilere ders notları verilerek bilginin kalıcılığı sağlanmaktadır. Ayrıca fotoğraf eğitimlerinin gün ve saatleri kursa katılan kişilerle ortak belirlenmekte, çalışanlar için ve kısıtlı zamanları olan, herkese en uygun saatlere göre ayarlanmaktadır.

Fotoğrafçılık Kurs Programımız

Özel fotoğrafçılık eğitimimizle en fazla 4 kişilik sınıflarda veya tek kişi birebir özel ders olarak yapılan fotoğrafçılık derslerimiz sayesinde fotoğrafçılık eğitmenlerimiz sizinle daha çok ilgileniyor ve bu da fotoğrafçılıkla ilgili konuları daha çabuk daha kolay anlamanızı sağlıyor.

Derslerde fotoğrafa dair tüm detayları öğrenirken, fotoğrafı ve fotoğrafçılığı uygulamalı olarak öğrendiğiniz bilgileri makine üzerinde uygulayabilirsiniz. Fotoğraf gezilerimizde öğrendiklerinizi iyice pekiştirebilir, çektiğiniz fotoğrafları sınıfla ve eğitmenle paylaşıp tartışma fırsatı bulabilirsiniz.

Kurslarımızda dijital veya analog makineyle ilgili tüm eğitimler verilmektedir.

Fotoğrafçılık derslerimizde geçmişten günümüze fotoğrafın tarihiyle başlanarak fotoğrafın ve fotoğrafçılığın mantığı anlatılmaktadır. Enstantane, diyafram, ISO gibi temel öğeler öğretilerek fotoğraf makinesi çeşitleri, objektif ve yardımcı ekipmanlar ışık bilgisi, temel kompozisyon ve çekim teknikleri gibi konularla seminere devam edilmektedir.  Fotoğraf eğitiminin teorik kısmının son bulmasının ardından öğrencilerle beraber belirlenen bir yere fotoğraf gezisi düzenlenerek öğrenilen teknik ve teorik bilgileri makine üzerinde uygulamaları sağlanır.
Alanında deneyimle eğitmenlerimizden alacağınız fotoğraf kursu sayesinde daha iyi fotoğraflar çekebileceksiniz.

Fotoğrafçılık Dersleri Gün ve Saatleri

Fotoğrafçılık Eğitimimizde ( Fotoğrafçılık Kursu ) özel dersler haftada 1 gün 40’ar dakikalık  3 dersten oluşmaktadır toplamda 12dersten oluşan temel fotoğrafçılık eğitimimiz sizin gereksinimleriniz doğrultusunda birebir olarak işlenmektedir. 4 hafta şeklinde ilerleyen fotoğrafçılık kurslarımız son haftada fotoğrafçılık gezisi yapılacak şekilde uygulamaya da vakit ayrılacak şekilde işlenmektedir. Tek kişilik özel ders olarak verilen derslerimiz sayesinde öğretmenin öğrenci ile iletişimi daha sağlıklı olmakta ve dersler daha verimli geçmektedir, ayrıca talebiniz doğrultusunda sınıf fotoğrafçılık dersleri de işlenmektedir. Sınıf derslerimiz de haftada 1 gün, 40’ar dakikalık 3 dersten, toplamda 15 dersten oluşmaktadır. Sınıf derslerimiz ise toplamda 5 hafta sürmektedir ve aynı şekilde son hafta fotoğrafçılık gezisi yapılmaktadır.

Tecrübeli uzman eğitmen kadromuzla ister hobi amaçlı ister profesyonel olsun çok daha kaliteli fotoğraflar çekebileceksiniz.

Fotoğrafçılık Kursu Etkinlikleri
Fotoğrafçılık kursu öğrencilerimiz, sınıf dersi veya birebir ders ayrımı olmaksızın düzenlenen tüm fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Ayrıca sanat merkezimizde düzenlenen tüm aktivitelerde yer alarak aynı zamanda fotoğraf makineleriyle çekim yapabilirler.

Temel Fotoğrafçılık Atölyesi Programımız
– Fotoğrafçılığa Giriş
Fotoğrafın Öyküsü
Fotoğraf Makinaları ve Türleri
Objektifler ve Türleri
Filtreler
Diğer Yardımcı Ekipmanları
Dijital Fotoğrafçılık

–  Enstantane ve Diyafram İlişkisi
Enstantane ve Diyafram Seçimi
Enstantane ve Diyafram Ayarları
Alan Derinliği

– Işık ve Renk
Işık Bilgisi
Işık Kaynakları
Işık Değerleri
Beyaz Dengesi – ISO Kavramı
Pozlama

– Kompozisyon ve Kadraj
Fotoğrafta Altın Oran
Ünlü Fotoğrafçıların Fotoğraflarının Tartışılması

– Workshop ( Fotoğraf Gezisi )

Aşağıdaki ilginç yazıları da okumanızı tavsiye ederiz.

  • En Gezgin Hobi: Fotoğraf
  • Siyah Beyaz Fotoğraf Çekimi Hakkında İpuçları
  • Objektif Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
  • Fotoğrafta Altın Oran Nedir?
  • Fotoğraflarda Daha Fotojenik Çıkmak İstiyorum.
  • Kampanya! Sakın Kaçırmayın!
  • Yeni Başlayanlar Buraya! Fotoğrafçılıkta 10 Altın Öneri!
  • Cep Telefonu Fotoğrafçılığı.

Bir cevap yazın