Bağlama Kursu İstanbul

İstanbul’da bağlama kursu almak istiyorum. Bağlama çalmak istiyorum. Bağlama çalmak zor mu kolay mı? Bağlama çalmak için yaş sınırı var mıdır? İstanbul’da bağlama kursu fiyatları ne kadar? Bağlama kursu İstanbul Avrupa Yakası‘nda nerelerde var? Bağlama kursu İstanbul Avrupa Yakası, Taksim, Beyoğlu, Şişli, Mecidiyeköy, Beşiktaş, Sarıyer.

Bağlama ve Bağlama Kursu Hakkında Temel Bilgiler

Bağlamanın Ülkemizdeki Önemi

Bilindiği üzere ülkemizde en yaygın telli enstrümanlardan biri bağlamadır. Bağlama ülkemizde en yaygın olan telli çalgılardan biridir. Bir Türk çalgısı olan bağlama çıkardığı her tınıda bize bir şeyler anlatır. Dinleyenler için bağlama öyle bir çalgıdır ki, herkesin bildiği ama kimsenin dile getirmediklerini anlatır. Duygu yüklüdür, içtendir. Gönülleri bir araya getirir. Tellerin her titreyişi gönüllerin titreyişi oluverir. Türk Milletinin bağrından kopup gelen bu çalgı duygularla yüklenmiş koca bir gemidir.

Bağlama nedir?

Bağlama (saz) Türk Halk Müziğinin vazgeçilmez bir çalgısıdır. Cura, çöğür, kopuz, dombra, saz, tar, tambura, ikitelli gibi değişik isimlerle tanınır. Bu isimler boyutlarına ve yörelerine göre değişir.
Bağlamacıya göre parmak veya mızrapla çalınır.

Bağlama kursu ders programı nasıldır?

Bağlama dersleri öğrencinin çalmak istediği tarz doğrultusunda kişiye özel hazırlanan programlar ile verilir. İsteğe göre gruplara yönelik sınıf dersleri de verilebilmektedir. Bağlama kursu haftada 1 ayda 4 saat olarak işlenmektedir.

Bağlama kuru ders saatleri nasıl belirlenmektedir?

Bağlama dersi öğretmen/öğrenci iş/okul uygunluk durumlarına göre ortak olarak belirlenmektedir. Haftanın 7 günü 09:00-23:00 saatleri arasında ders verebilmekteyiz. Size en uygun saati öğrenmek için bizi arayıp ücretsiz deneme dersi randevusu alabilirsiniz.

Bağlama kursuna başlamak için yaş sınırı var mıdır?

Hayır. Bağlama kursuna başlamak için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Hangi yaşta olursanız olun öğrenmek istediğiniz tarzı belirleyip sanat merkezimize başvurabilirsiniz. Bir çok sanat alanında 7’den 70’e öğrencilerimize ders vermekteyiz.

Bağlama ile şarkı/türkü çalmaya ne zaman başlarım?

Bağlama çalmayı öğrenme süresi öğrencilerin beklentileri ve disiplinli çalışma sürelerine göre değişkenlik göstermektedir. Ancak ortalama 3 aylık temel eğitim sonrasında şarkı çalma derslerine başlayabilirsiniz. Eğitmenlerimizin verdiği günlük egzersizleri yapmanıza göre bu süreç artıp azalabilir.

Bağlama çalmak zor mudur?

Hayır. Düzenli ve etkin bir çalışmayla kolayca öğrenebileceğiniz bir enstrümandır. Önemli olan enstrümana yeterli ilgiyi göstermektir. Bunun sonucunda onun da size gerekli sadakati gösterdiğini göreceksiniz.

İlk olarak hangi bağlama türü ile başlamalıyım?

Öncelikle çalmak istediğiniz tarzı belirlemelisiniz. Kısa sap ya da uzun sap bağlama ile de çalışmaya başlayabilirsiniz. Tarzınızı belirledikten sonra detaylı bilgi ve bağlama modelleri hakkında tavsiye almak için sanat merkezimizle iletişime geçip bağlama eğitmenlerimizle görüşebilirsiniz.

Bağlama kursu fiyatları ne kadar?

Bağlama kursu fiyatlarımız ve kampanyalarımız hakkında detaylı bilgi için bize mail atabilir ya da bizi arayabilirsiniz. Unutmayın ki Di-Ay-Vay Sanat olarak en uygun fiyat garantisi vermekteyiz.

İzmir’de yaşıyorsanız kardeş sanat merkezimizin sayfasına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz ; bağlama kursu İzmir

İletişim:

info@diayvaysanat.com

Bağlama kursu İstanbul

Bir cevap yazın