Gitar Kursu İstanbul

Tarzını Seç! İstediğinden başlayabilirsin. Sadece iste!

Elektro gitar kursu

Bas gitar kursu

Klasik gitar kursu

Akustik gitar kursu

Perdesiz gitar kursu

Gitar Kursuna Başlamadan Önce Kısa Bilgilendirme

Gitar nedir?

Gitar, parmak veya pena yardımı ile çalınabilen, şekil olarak sekizi andıran, sap kısmı üzerinde ses perdelerine sahip, telli bir enstrümandır. Çoğunlukla gitarlar altı tellidir. Farklı ağaçlardan imal edilen çeşitleri vardır. Hemen her müzik türünde kullanılabilen popüler bir enstrümandır. Gitarlar genelde altı tellidir ve farklı çeşitlerdeki ağaç türlerinden imal edilebilirler. Gitar neredeyse her türlü müzik türünde kullanılan bir müzik aletidir.

Gitar Kursuna Başlarken!

Gitar kursuna yeni başlayacak olan öğrenciler ilk olarak “elektro gitar çalmaya başlamadan önce klasik gitar mı çalmak gerekiyor?” diye soruyorlar. Bu soruya cevabımız tabi ki hayır!

Gitar türleri tek bir çatı altında toplansa da her birinin tutuş pozisyonu, sesi, tarzı ve amacı farklıdır. Yıllarca önce klasik gitar ile başlamak gerekiyor diye bir düşünce almış başını gitmiştir.

Farklı bir örnek vermek gerekirse; serçe, kartal, şahin, güvercin vb. hepsi kuştur. Ancak bu her birinin farklı türler olduğu gerçeğini asla değiştiremez.

Peki İşin Aslı Neymiş?

Bu yanılgı 80’li yıllara kadar gider. Geçmiş zamanlarda ülkemizde elektro gitar nadir bulunan bir enstrümandı. bunun yanında klasik gitara kolayca ulaşılabiliyordu. Gitar satıcıları bunu bir iş kapısı haline getirip, insanları eli boş göndermemek için “klasik gitarla başlamalısın” diyorlardı. Bu şekilde günümüze kadar gelen bu yanlışı düzeltmek için Di-Ay-Vay Sanat Ailesi olarak elimizden geleni yapmaktayız.

Bazı kurs merkezlerinde işi ticarete döken insanlar tarafından da bu para tuzağı halinde getirilmiştir.

Tercih Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Öncelikle kendiniz dinleyin ve ilgi duyduğunuz müzik tarzını keşfedin.

*Klasik ve popüler müzikten hoşlanıyorsanız klasik, akustik veya perdesiz gitarı tercih edebilirsiniz.

*Rock, metal müzikten hoşlanıyorsanız elektro gitar, bunun yanında ritm duygunuzdan vazgeçemiyorsanız bas gitar da doğru tercih olabilir.

Ancak perdesiz gitar çalmak istiyorsanız oldukça zorlu bir süreç sizleri bekliyor olacaktır. Erkan Oğur’un söylemiyle “sonsuz perdeli gitar” da denebilir.

Gitar Satın Almadan Kursa Başlayabilir Miyim?

Gitar kursuna başlamadan önce sanat merkezimize gelerek hangi gitarı almanız gerektiği konusunda eğitmenlerimizden tavsiye alabilirsiniz. Ayrıca gitarınız yoksa sanat merkezinde sizler için bulundurduğumuz gitarlardan süresiz yararlanabilirsiniz.

Gitar Dersleri Nasıl İşleniyor?

Gitar dersleri haftada 1 ayda 4 saat olarak yapılmaktadır. Tüm derslerimiz birebir özel derstir. Ayrıca her öğrencimiz için özel olarak ders programı hazırlamaktayız.

Gitar Dersini Grup Halinde Alabilir Miyiz?

Bizim tercihimiz tüm öğrencilerimize bire bir özel ders vermek yönündedir. Ancak özellikle isteyen öğrencilerimize sınıf dersleri de verebilmekteyiz. Grup derslerinde aradığımız şart öğrencilerim kendi grubunu kendileri oluşturmasıdır.

Gitar Satışınız Var Mı?

Her bütçeye uygun olacak şekilde öğrencilerimiz için gitar temin edebiliyoruz. Ayrıca enstrümanı bizden satın almasanız bile eğitmenlerimizden hangi marka/modeli alacağınız konusunda yardım alabilirsiniz.

Di-Ay-Vay Sanat Merkezi’nde Hangi Tür Gitar Dersi Veriliyor?

Elektro gitar kursu

Bas gitar kursu

Klasik gitar kursu

Akustik gitar kursu

Perdesiz gitar kursu

olmak üzere 5 ayrı türde gitar dersi verebilmekteyiz.

Ne bekliyorsunuz? Hemen bizi arayın ve ücretsiz tanışma dersi randevusu alın. Di-Ay-Vay Sanat Merkezi’nde en eğlenceli gitar derslerini veriyoruz!

İletişim: info@diayvaysanat.com

Di-Ay-Vay Sanat Merkezi Gitar Kursu İstanbul Avrupa Yakası

Eğer İzmir’de yaşıyorsanız orada bulunan kardeş sanat merkezimizin sayfasına bu bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz ; gitar kursu İzmir

Bir cevap yazın