Piyano Kursu İstanbul

Piyano çalmak istiyorum. Çocuğuma piyano dersi aldırmak istiyorum. Çocuklar için piyano dersi veriliyor mu? Güvenilir ve uzman eğitmen nereden bulabilirim? Piyano dersi için yaşım uygun mu? İstanbulda piyano kursu fiyatları nedir? Piyano kursu İstanbul Avrupa Yakasında nerelerde vardır?

Piyano kursu İstanbul için tüm sorularınızın cevabı Di-Ay-Vay Sanat Merkezinde! Alanında uzman eğitmen kadrosuyla %100 memnuniyet garantisiyle sadece eğitim değil her anı eğlenceli olan kaliteli zaman geçirmeniz için buradayız!

Piyano Kursuna İlişkin Temel Bilgiler

Piyano Hakkında Bilgi?

Piyano (Pianoforte) seslerin teller vasıtasıyla elde edilmesini sağlayan vurmalı bir çalgıdır. Tuşlarına basıldığında içindeki tahta çekicin tellere vurmasından dolayı piyano vurmalı çalgı olarak adlandırılmıştır. Piyano bir çok müzik dalında aktif olarak kullanılmaktadır. Bunların başında klasik müzik, pop müzik. oda müziği, rock müzik gibi herkese hitap eden müzik türleri gelir.

Akustik piyanolar genellikle 52 beyaz ve 36 siyah tuş olmak üzere toplanm 88 tuştan oluşur.
Tuşlu çalgılar türüne giren piyano, ilk olarak 1711 yılında Bartolomeo Cristofori tarafından Floransa kentinde yapıldı. Yedi buçuk oktava yakın ses aralığı ile teknik ve yorum açısından tek kişilik bir dev orkestrayı çağrıştıran aletin icadı müzikte önemli bir yer almıştır.

Piyano çalmanın çocuklara faydaları nelerdir?

Piyano her yaştan bireye hitap ettiği gibi özellikle çocuklar üzerindeki olumlu etkileri bilimsel olarak ispatlanmıştır. Müzikle, sanatla uğraşan bir insan toplum içinde saygın bir mevkiye sahip olur. Günlük, Sosyal yaşamında kendine güveni kuvvetli olur. Özgüveni kuvvetli bir birey iş yaşamında ve sosyal ilişkilerinde epey güçlü olur. Sanat hayata bakış açısını önemli ölçüde değiştirir. Birey daha hassas ve duyarlı olmaya başlar. Çevresinde ki olumsuzluklara karşı tepkisi daha anlayışlı olur

Piyano çalmanın zeka gelişimini %50 oranında arttırdığı bilimsel çalışmalar ile ispatlanmıştır.

Piyanoyu öğrenmem ne kadar zaman alır?

Piyanoya olan ilginiz, egzersiz yapma sıklığınız, piyanoya ayırdığınız günlük vakit piyano öğrenme sürecinizde baş etkenlerdir. Ancak 2 ay etkili çalışma sonucu parçaları rahatlıkla çalmaya başlayabilirsiniz. Kısa zamanda piyanoya alışıp parçaları çalmanız bize de mutluluk verecektir. Di Ay Vay Sanat ailesi olarak başarınız başarımızdır.

Evde piyanom yok ne yapabilirim?

Kendinize ait bir piyanonuz olmaması hiç önemli değil. Di Ay Vay Sanat Merkezi’nde istediğiniz zaman piyano egzersizi yapabilirsiniz. Piyano çalışmaları için uygun saatleri, sanat merkezimizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Di Ay Vay Sanat piyano kursu İstanbul olarak istediğiniz zaman uygun çalışma saatlerini oluşturabiliriz.

Piyano çalmak için yaşın önemi nedir?

Piyano dersleri için en uygun yaş 5’tir. Ancak yaş durumu tamamen öğrencinin piyano öğrenmeye ilgisiyle alakalıdır. Alanında uzman eğitmenlerimiz, kişiye özel hazırladıkları eğitim programlarıyla her yaştan öğrenciye ders verebilmektedir.

Piyanoya başlamak için yaşım geçti mi?

Piyano çalmak için yaşınızın bir önemi yok, piyano çalmayı istemeniz yeterlidir. Her yaştan bireylere doğru eğitim programlarıyla piyano eğitimi verebilmekteyiz. Hobi amaçlı eğitimlerde herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Piyano kursu aylık ücreti ne kadar?

İstanubul’da piyano dersi ücret bilgileri için sitemize ya da facebook adresimize mesaj atabilirsiniz. Dilerseniz telefonla da bilgi alabilirsiniz.

İletişim: info@diayvaysanat.com, diayvaysanat@gmail.com

Piyano alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Sıfırdan ders alacak öğrencilerimiz için belli bir aşamaya gelinceye kadar Konsol (Duvar Tipi) piyano almalarını tavsiye ediyoruz. Düşüneceğiniz Bu piyanolar akustik piyanolardır. Arka tarafları ne kadar yüksek olursa akustiği o kadar güçlü olur. Dolayısıyla arka yükseklik arttıkça fiyatı da aynı oranda artacaktır.

Eğer yeterli bütçeniz yoksa veya daha sonraki bir tarihte piyano almayı düşünüryürsanız Di-Ay-Vay Sanat Merkezimizdeki piyanolar ile haftanın 7 gün egzersiz yapabilirsiniz.

Piyano kurslarının gün ve saatleri nasıl belirleniyor?

Di Ay Vay Sanat Merkezi her gün açık olup ders saatleri öğrencilerin iş/okul durumlarına göre kişisel olarak belirlenir. Haftanın 7 günü sabah 09:00-23:00 saatleri arasında size en uygun saati belirleyip ders alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın