Piyano Kursu İstanbul

Piyano ile ilgili tüm sorularınızın cevabı Di-Ay-Vay Sanat Merkezi’nde! Alanında uzman eğitmen kadrosuyla %100 memnuniyet garantisiyle sadece eğitim değil her anı eğlenceli olan kaliteli zaman geçirmeniz için 

Piyano Kursu İstanbul Hakkında Genel Bilgiler

Piyano Kursları Hakkında Sorulan Sorular

Piyano kursu almak istiyorum. Piyano çalmak kolay mıdır?

Diğer tüm enstrümanlar gibi piyano da doğru eğitim ile kolayca öğrenilebilir. Herkes hobi amaçlı piyano çalabilir. En temel müzik aletlerinden biridir. Merak etmeyin. Doğru eğitim ile her enstrümanı öğrenebilirsiniz.

Piyano kursu aylık ücreti ne kadar?

İstanbul’un en uygun kurs ücretleri Di-Ay-Vay Sanat Merkezi’nde! Hemen iletişim butonunu tıklayarak bizi arayabilirsiniz. İsterseniz mesaj atın sizi hemen arayalım. Dilerseniz mail atarak da bize ulaşabilirsiniz.

Henüz piyanom yok ama ders alabilir miyim?

Tabi ki. Piyano ile tanışmadan önce bir piyano satın almak istemeyebilirsiniz. Bu durumda sizlere eğitim vermek için bulundurduğumuz piyano ile çalışabilirsiniz. Piyano çok da ucuz olmayan bir müzik aleti olduğundan çalabileceğinizden emin olmadan almayabilirsiniz. Sanat merkezimizde dilediğiniz kadar etüt yapabilirsiniz.

Piyano çalmak için yaş sınırı var mıdır? Çocuklar için piyano dersi var mıdır?

Piyano çalmak için yaşım uygun mu? Hobi amaçlı piyano çalmak için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Yaşınız kaç olursa olsun istediğiniz her enstrümanı çalabilirsiniz. Ancak piyano ile profesyonel anlamda ilgilenmek istiyorsanız küçük yaşlardan itibaren başlamalısınız. Piyanoya başlamak için minimum 4-5 yaşında olmak yeterlidir. Gelecekte müzik okullarına gitmeyi düşünen, ailesi tarafından teşvik edilen yetenekli küçüklerimizin erken yaşlarda piyano ile tanışması gerekmektedir.

Piyano dersleri nasıl işleniyor?

Derslerimiz birebir özel ders olarak işlenmektedir. Haftada 1 ayda 4 saat olarak verilmektedir. Ders programlarımız her öğrencinin ilgi ve yeteneğine göre özel olarak hazırlanmaktadır. Piyano, bire bir ilgi isteyen ve çocuğun yeteneğine göre her seviyede farklı programlarla eğitim verilmesi gereken bir müzik aletidir, bu yüzden piyano kurslarımızda her piyano öğrencisi için özel piyano ders programı hazırlanmaktadır.

Piyano dersleri bireysel mi oluyor?

Piyano dersini birebir almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Ancak isteyen öğrencilerimiz için grup dersleri de verebilmekteyiz. Kursumuza istediğiniz zaman kayıt olabilirsiniz.

Piyano kursu nerede?

İstanbul’da Avrupa ve Anadolu yakalarında hizmet vermekteyiz. Piyano kursu arıyorsanız İstanbul Taksim, Sarıyer, Beşiktaş, Şişli – Mecidiyeköy, Kadıköy, Kartal, Pendik, Maltepe gibi ilçelere yakın dersliklerimizde hizmet vermekteyiz.

Piyano dersi saatleri nasıl belirleniyor?

Ders saatleri öğretmen ve öğrencinin iş/okul durumlarına göre ortak olarak belirlenmektedir. Sizin müsait olduğunuz günlere göre ders gün ve saatlerini esnetebilmekteyiz. “İstediğim zamanlarda ders alamıyorum” cümlesini bahane edemeyeceksiniz (:

Müziğin temel taşlarından ve en eski enstrümanlarından biri olan piyano gerek tını, gerek görüntü olarak her zaman insanların ilgisini çekmiştir. Siz de piyanonun büyüsüne kapıldıysanız hemen bizi arayın!

Piyano çalmayı öğrenmek ne kadar zaman alır?

Eğitmenlerimizin sizin için özel hazırladığı programlar ve sizin çalışma azminiz ile kolayca piyano çalabilirsiniz. Size verilen egzersizleri her gün en az 1 saat çalışmalısınız. Piyano çalmayı öğrenmenin püf noktası düzenli ve disiplinli çalışmaktır. Siz de takdir edersiniz ki çaba göstermeden hiç bir şey başarılamaz. Eğer piyanonuz yoksa sanat merkezimizde sizler için bulundurduğumuz piyanodan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Piyano dersi ücreti ne kadar?

İstanbul’da piyano kursu fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın ki İstanbul’da en uygun kurs ücretleri konusunda garanti veriyoruz.

Ücretsiz Piyano Deneme Dersine kayıt yaptırın!

Kaç yaşında olursanız olun bu enstrümanı seviyorsanız siz de çalabilirsiniz. İllaki piyano almak zorunda değilsiniz. Elektronik org ile evde egzersiz yapabilirsiniz. İyice kendinizi geliştirdikten sonra bir piyano sahibi olabilirsiniz.

İzmir’de yaşıyorsanız kardeş sanat merkezimizin sayfasına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz ; piyano kursu İzmir

Piyano ile ilgili ilginizi çekeceğini düşündüğümüz aşağıdaki yazılara da bir göz atabilirsiniz.

Piyano çalarken nasıl oturulur?

Piyano alırken nelere dikkat edilmelidir?

Melodika nedir? Nasıl öğrenilir?

Bir cevap yazın