Saksafon Kursu İstanbul

Saksafon kursu almak istiyorum. Saksafon çalmak istiyorum. Saksafon çalmak için gerekli özellikler nelerdir? Herkes saksafon çalabilir mi? Saksafon çalmak kolay mı zor mu? Saksafon kursu İstanbul‘da nerelerde var? İstanbul’da saksafon kursu fiyatları ne kadar? Saksafon kursu İstanbul Avrupa Yakası‘nda nerede? Saksafon kursu İstanbul, Taksim, Beyoğlu, Şişli, Mecidiyeköy, Beşiktaş, Sarıyer.

İstanbul’da saksafon krusula ilgili sık sorulan sorulara cevap vermeye çalışacağız. Yine de sorularınız olursa bize her zaman ulaşabilirsiniz. Di-Ay-Vay Sanat Merkezi’nde sınırsız çay var!
İstanbul’un yoğun temposundan sıkılıp bir hobiye ihtiyacı olanlara saksafon kursu almayı öneriyoruz. Ders saatleri dışında sınırsız çalışma imkanı veren, boş vakitlerinizde sürekli vakit geçirmek isteyeceğiniz eğlenceli bir sanat merkezi!

Saksafon ve Saksafon Kursu Hakkında Temel Bilgiler

Saksafon Nedir?

Saksafon koni veya “S” şeklinde pirinçten üretilen, ağız kısmındaki kamış yardımıyla ses çıkaran bir enstrümandır. Tasarımcısı Adoplhe Sax’dır. Ağırlıklı olarak caz ve pop tarzında kullanılsa da geçmiş zamanlarda klasik batı müziği ve ordu müziği çalgısı olarak kullanılmıştır.

Saksafon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Saksafon almadan önce bize danışın.

İlk defa saksafon alacak kişilerin enstrümanı tanımadan almamaları gerekir. Saksafon alırken birden çok dikkat etmeniz gereken konu vardır. Enstrümanın ağırlığı, ham maddesi, ağızlık ve kamışın kalitesi gibi maddeler çok önemlidir. Ayrıca herkesin dudak yapısına göre farklı ağızlıklar vardır. Tecrübeli bir saksafon eğitmeniyle beraber almanızda fayda vardır. Sanat merkezimde bulunan eğitmenlerimiz her türlü sorunuzu memnuniyetle cevaplayacaklar.

Saksafon kursu almak için yaş sınırı var mıdır?

Hayır. 7’den 70’e herkes saksafon hobi amaçlı saksafon kursuna başlayabilir. Küçük yaştaki öğrencilerimiz için hobi amaçlı eğitimin yanında konservatuvar seviyesinde eğitim de verilebilmektedir.

Saksafon kursu ders programı nasıldır?

Saksafon kursu haftada 1 ayda 4 saat, birebir özel ders olarak işlenmektedir. Dileyen öğrenciler için arkadaşlarıyla sınıf dersi de almaları mümkündür. Ancak bizim tavsiyemiz bire bir özel ders almaları yönündedir. Ders programı her öğrencinin öğrenme şekline göre ayrı ayrı hazırlanmaktadır.

Saksafon kursu ne kadar sürüyor? Ne zaman şarkı çalmaya başlarım?

Bu süreç öğrencinin enstrümana gösterdiği ilgi ile doğru orantılıdır. Eğitmenlerin verdiği günlük egzersizleri düzenli yapan bir öğrenci ortalama 3 aylık bir temel eğitim sonrasında yavaş yavaş şarkı çalmaya başlayabilir.

Saksafon dersi saatleri nasıl belirleniyor?

Saksafon kursu ders saatleri öğrenci/öğretmen iş/okul uygunluk durumlarına göre ortak olarak belirlenmektedir. Dersinizi haftanın her günü 09:00-23:00 saatleri arasında bir saat seçerek belirleyebilirsiniz. Derslere başlamadan önce bizden ücretsiz deneme dersi randevusu almayı unutmayın!

İstanbul’da Saksafon kursu fiyatları ne kadar?

Saksafon kursu için İstanbul’da en uygun fiyat garantisi veriyoruz. Amacımız bu tür sanatsal faaliyetleri her bütçe için uygun hale getirmektir. İsteyen herkes istediği hobiye uğraşmalıdır. Bu yüzden biz üzerimize düşeni yapıp uygun fiyatlı saksafon dersi veriyoruz.

İzmir’de yaşıyorsanız kardeş sanat merkezimizin sayfasına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz ; saksafon kursu İzmir

Detaylı ücret bilgisi için bizi arayın.

İletişim:

info@diayvaysanat.com
Saksafon Kursu İstanbul

Bir cevap yazın