Şan Dersi İstanbul

Şan dersi almak istiyorum. Şarkı söylemek istiyorum. Sesimi güzelleştirebilir miyim? Ses eğitimi almak istiyorum. Güzel şarkı söylemek istiyorum. Güzel şarkı söylemek için hangi kurallara uymalıyız? Diyafram nasıl kullanılır? Şan dersi nedir? Şan dersi için yaş sınırı var mıdır? Şan dersi için uygun yaş nedir? Sesimi eğitmek istiyorum.

Şan dersiyle ilgili aklınıza takılan tüm soruları şan dersi yazımızda yanıtlıyoruz. Ayrıca kursa başlamadan önce genel olarak aklınızdaki soru işaretleri için sıkça sorulan sorular linkini tıklayabilirsiniz.

İstanbul Şan Dersi İle İlgili Genel Bilgiler

Şan dersinde ne öğretilmektedir?

İstanbul’da şan derslerinde bireyin ses telleri, damak, dudak, diş, dil kafatası ve göğüs boşluklarının pozisyonlarının doğru ve etkin şekilde kullanılması öğretilmektedir.

Şan dersi (ses eğitimi) gerekli midir?

Size doğuştan bir müzik aletine sahip olduğunuzu söylesek ne dersiniz? Sesiniz doğuştan sahip olduğunuz bir müzik aletidir ve diğer enstrümanlar gibi sesinizi de eğitim alarak en güzel, en doğru şekilde kullanabilirsiniz. Nasıl ki bir eğitimli bir gitaristin, keman virtüözünün müziğini dinlerken keyif alıyorsak eğitimli bir ses sanatçının söylediği şarkılar da keyif vericidir. Şan derslerine (ses eğitimi) katılan kişiler diyaframı, sesi doğru kullanmayı, nota bilgisini ve kesintisiz sesin nasıl kullanıldığını öğrenirler. Bunun yanında öğrendiğiniz nota bilgileri de eserleri notaya göre okumanızı sağlayarak eğitiminizi ön plana çıkarırsınız.

Şan Dersi denildiğinde bireyler önce şarkı söylemeyi akıllarına getirirler. Ancak şan eğitimi tam olarak bu değildir. Şarkı söylemek şan dersi almış kişiler için çok kolaydır ama hedeflenen asıl konu bu değildir. Şan dersinin bir yararı da doğru nefes alma tekniğidir. Şan eğitiminizin sonunda doğru nefes alıp vermeyi alışkanlık haline getireceksiniz. Aldığınız derslerle birlikte diksiyonunuz düzelecek ve etkili konuşmayı öğreneceksiniz. Sonuç olarak şan eğitimi sadece şarkı söylemeyi değil sosyal hayattaki insan ilişkilerinize ve iletişiminize de fayda sağlayacaktır.
Pazarlama, halkla ilişkiler alanında çalışan kişiler vb. meslek sahiplerinin şan dersi almalarında fayda vardır.
Şan dersi programı
Şan derslerine enstrüman ile eşlik edilir. Genellikle bu enstrüman piyanodur ancak farklı durumlara göre keman veya gitar ile eşlik de edilebilir. Bunun yanında bilgisayar destekli çalışmalarımız da mevcuttur. Koro çalışmalarımız da isteyen öğrenciler için devam etmektedir.

Şan dersi gün ve saatleri nasıl belirleniyor?

Şan derslerimiz öğrencilerimizin uygun olduğu saatlere göre belirlenmektedir. Sanat Merkezimiz haftanın 7 günü 09.00-23.00 saatleri arasında açıktır ve bu saatler içinde uygun olduğunuz zamanlarda ders alabilirsiniz.

Şan Dersi İstanbul – Sıkça Sorulan Sorular:

Ses eğimi alarak ne zaman güzel şarkı söylemeye başlarım?

Ses eğitimi süresi kişiden kişiye değişmektedir. Eğitmenlerimiz her öğrenci için kişiye özel hazırladıkları ders programlarıyla bu süreyi en aza indirmek için çalışmaktadırlar. Egzersizlerinizi günlük hayatınızda uyguladığınız takdirde en fazla verimi alıp kısa sürede eğitimli bir sese sahip olabilirsiniz.

Şarkı söylemek için nota bilgisi gerekli midir?

Nota bilmeden tabii ki şarkı söyleyebilirsiniz. Ancak nota bilgisi ile sesiniz inanılmaz gelişim gösterebilir ve daha rahat şekilde şarkı söylersiniz. Ayrıca opera eğitimi alıyorsanız nota bilmeniz kesinlikle gereklidir.

Şan dersleri için her hangi bir yaş sınırı var mıdır?

Şan derslerimizde üst yaş sınırı yoktur. Profesyonel ses derslerimiz 10 yaşından itibaren başlamaktadır.

İstanbul’da şan dersi (ses eğitimi) fiyatları ne kadar?

İstanbul’da en uygun fiyatlı şan dersi garantisi veriyoruz. Her bütçeye hitap edebilmek adına bunu bir misyon edinmiş bulunmaktayız. Sanat herkes için felsefesiyle yola çıkarak herkese bu eğitime ulaşma fırsatı sunmak istiyoruz.

İzmir’de yaşıyorsanız kardeş sanat merkezimizin sayfasına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz ; şan kursu İzmir

İletişim:

info@diayvaysanat.com

Şan Dersi İstanbul

Bir cevap yazın