DiAyVay Sanat Saksafon Kursu İstanbul

 

Günümüz sanat dünyasında nefesli enstrümanlar arasında yoğun ilgi gören saksafon, özellikle Jazz tarzı müziklerin vazgeçilmezidir. Her ne kadar karışık ve zor görünse de doğru ve düzenli eğitim ile kolayca öğrenilebilir. Her enstrümanda olduğu gibi saksafonun da kendine özgü kriterleri  vardır. Saksafon çalabilmeniz için belli bir fiziksel olgunluğa ulaşmış olmanız gerek. Saksafon, yaşı küçük öğrenciler için uygun olmayan bir enstrümandır. DiAyVay Sanat size saksafon öğrenmeniz için bütün olanakları sunuyor. Uzman eğitmenlerimiz  sayesinde artık siz de saksafon öğrenebilirsiniz. İstanbul’un göbeğinde bulunan yerimizde sizi de bir kahve ve çay içmeye bekleriz.

 

Nedir Bu Saksafon ?

Klarnete çok benzeyen bu enstrümanın Soprano, Tenor, Bariton, Basson ve Alto türleri bulunur ve  üflemeli bir çalgıdır. Blues ve Jazz tarzı müzikleri güzelleştiren saksafonu çalmak için güçlü ciğerlere ve iyi bir solunum sistemine sahip olmanız gerekir. Ve ağız ve dişlerin yapısı saksafon çalmanızı etkilemez.

 

Herkes Saksafon Çalabilir mi ?

Güçlü bir solunum sistemine ihtiyaç duyduğu için ortaokul öncesi için uygun olmayabilir ama bu yaş grubunun ilerisinde bulunan herkes saksafon çalabilir. Tabi bu kriterlerin yanında herhangi bir ciğer rahatsızlığı olmaması gerekir. Saksafonlar türüne göre değiştiği için bir saksafon çeşidi herkese hitap etmiyor olabiliyor. Enstrüman seçerken sanat merkezimizden yardım almanız yararınıza olacaktır. Saksafon dersine başlamadan önce kendinize bir saksafon almanız daha doğru olacaktır. DiAyVay Sanat sizlere en uygun eğitmenleri ve en uygun enstrümanları buluyor.

 

Saksafon İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ?

  1. Saksafon çalabilmek zor mudur?

Saksafon diğer enstrümanlara oranla daha fazla emek gerektirir. Ama endişelenmeyin, İstanbul’un en iyi eğitmenleri ile sizi buluşturuyoruz ve çaba harcadığınız sürece kesin öğrenme garantisi veriyoruz. Doğru ve düzenli eğitim ile artık sende saksafon çalabilirsin.

  1. Ne kadar zamanda ben de saksafon çalabilirim?

Doğru ve düzenli bir eğitim ile 1-2 ay içerisinde siz de parça çalmaya başlayabilirsiniz.

  1. Saksafon kursu fiyatı ne kadar ?

Herkes için uygun olan fiyatlarımızı sosyal medya hesaplarımızdan veya telefon numaramızdan bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Telefon ve Whatsapp: 0 553 775 45 10/ Bize her gün 09:00 23:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz. Size dönüş yapmamız için mesaj atabilirsiniz.

Mail: info@diayvaysanat.com – diayvaysanat@gmail.com

Bir kahvemizi, çayımızı içmeye de bekleriz. Şişhane metrosunun üst sokağında kumbaracı yokuşundayız.