Elektro Gitar Kursu İstanbul

Elektro Gitar Kursu İstanbul İle İlgili Genel Bilgiler

Elektro gitar çalmak istiyorum. Elektro gitar çalmak zor mu? Elektro gitar kursu İstanbul Avrupa Yakası‘nda nerelerde var? Elektro gitara başlamadan önce klasik gitarla mı başlamalıyım? Elektro gitar kursu Taksim, Beşiktaş, Beyoğlu, Şişli, Mecidiyeköy, Sarıyer.

Elektro Gitar Kursu Hakkında Temel Bilgiler

Elektro gitarın tarihi 1920’li yıllara dayanmaktadır. Eddie Durham isimli bir müzisyen gitar gövdesi içine elektrikli ve metal bir sistem yerleştirdi. O zamanlarda RCA’nin imal ettiği amfileri gitara uyarlayan Les Paul ilk elektro gitarın temelini atmış oldu.

Elektro gitar dersleri öğrencilerimizin beklentisi ve enstrümana yatkınlığına göre kişiye özel hazırlanan ders programlarıyla en verimli şekilde verilmektedir. Kursiyerler profesyonel konservatuvar seviyesinde ya da hobi amaçlı eğitim alabilirler. Elektro gitar çalmaya başlarken daha önce herhangi bir gitar dersi almış olmanıza gerek yoktur.

Elektro gitar doğru eğitmen ve program ile kolayca öğrenilebilir. 7’den 70’e herkesin rahatlıkla öğrenebileceği bir enstrümandır. Derslerimiz disiplinli ancak öğrencileri sıkmayacak kadar eğlencelidir. Alanında uzman, konservatuvar mezunu eğitmenlerimiz sizlerin tüm beklentisini karşılayacak seviyededir.

Elektro gitar kursuna istediğiniz yaşta başlayabilirsiniz. Öğrencilerimiz için kişiye özel hazırladığımız ders programları ile sizler için en uygun eğitimi vermekteyiz.

Elektro Gitar Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Elektro gitar çalmayı ne kadar zaman sonra öğrenmiş olurum?

Öğrenme süreci, öğrencinin derslere düzenli devamlılığı, gitara yatkınlığı, düzenli ve disiplinli çalışmasına göre değişiklik göstermektedir. Genellikle ortalama öğrenme süresi 3 ay olarak belirlenmektedir. 3 aylık temel eğitim sonrası yavaş yavaş şarkı çalışmaları başlayabilir.

Elektro gitarda kalite önemli midir?

Kaliteli bir elektro gitar ile derslere başlamanız daha rahat bir öğrenim süreci geçirmenizde yararlı olacaktır. Elektro gitar tercihi konusunda sanat merkezimizdeki gitar eğitmenlerimizden yardım alabilirsiniz.

Elektro gitar fiyatları kadar?

Ortalama elektro gitar fiyatları 1000 TL’den başlamaktadır. Tercih yapmakta karar veremiyorsanız eğitmenlerimiz sizlere yardımcı olacaklardır.

Elektro gitar kursu fiyatları ne kadar?

Klasik Gitar Kursu ücretlerini öğrenmek için sitemizde bulunan iletişim adresimize mail atabilir veya iletişim bölümünde yer alan telefon ile bizlere ulaşabilirsiniz. Merak etmeyin! İstanbul’un en uygun müzik kursları Di-Ay-Vay Sanat Merkezinde!

Elektro gitar ile ne tür parçalar çalabilirim?

Elektro gitar ile yapılan müziklerin çok geniş bir yelpazesi vardır. Rock, metal, popüler müzikler bunların başında gelmektedir. Ayrıca orkestra içinde de elektro gitarın yeri vardır. Bir çok müzik türü için uygun bir enstrümandır.

Elektro gitarda nota eğitimi ne kadar gereklidir?

Elektro gitar çalmayı öğrenirken nota bilgisi öğrenmek size çok önemli fayda sağlayacaktır. Ancak nota öğrenmeden çalmak istiyorsanız tab ve akor sistemiyle de elektro gitar çalabilirsiniz. Biz her ne kadar nota sistemiyle öğrenmenizden yana olsak da sizin isteğiniz doğrultusunda bir program hazırlayacağız.

İletişim Bilgileri:

info@diayvaysanat.com

Di-Ay-Vay Sanat Merkezi Elektro Gitar Kursu İstanbul