Keman Kursu İstanbul

Keman Kursu İstanbul

Keman kursu almak istiyorum. Çocuklar için keman dersi veriliyor mu? Keman dersi için yaş sınırı var mıdır? Keman çalmak zor mu? İstanbul’da keman dersi fiyatları nedir? Bu yazımızda sizlere bu soruların cevaplarını veriyoruz, iyi okumalar 🙂

Keman ve Keman Kursu Hakkında Temel Bilgiler

İstanbul’da keman dersi Di-Ay-Vay Sanat Merkezinde!
Kozmopolit şehrin en tecrübeli, en disiplinli ve en eğlenceli eğitmenleriyle İstanbul’un orta yerinde size keman öğretmek için bekliyoruz!

Keman nedir?

Gövdesi, çeneyle omuz arasına sıkıştırılarak çalınan; Sol Re La ve Mi olmak üzere 4 adet teli olan, sizi Paganini’nin, Farid Farjad’ın ruhuna çağıran ve tarihin en eski çağlarına kadar uzanan her bir arşesinde ayrı bir huzur bulunduran, violinlerin en küçüğüdür.

Kemanda perde olmamasından kaynaklı zor olarak bilindiğinden sanat merkezimiz olarak bu önyargıyı aşmaya çalışıyoruz.
Di-Ay-Vay olarak daima  öğrencinin istekliliğine, müsait vakitliliğine uygun saatleri belirleyerek gerek hobi amaçlı gerek akademik eğitime yönelik
keman dersleri veriyoruz.

Keman kursu almak için yaş sınırı var mıdır?

Hayır.

Kişisel ihtiyaçlarınızı giderebildiğiniz her yaşta keman eğitimine başlayabilirsiniz. Hobi amaçla yalnızca şehrin hengamesinden uzaklaşmak, biraz olsun huzura ermek için çalmak istiyorsanız her yaşta başlayabilirsiniz. Fakat çocuklarınızın özellikle geleceklerinde sanatla iç içe olmasını ve çocuk yaştan hamurlarının sanatla yoğrulmasını istiyorsanız 5-6 yaşlarında başlamalarını, başlatılmalarını ısrarla tavsiye ediyoruz. Tamamen öğrenciye özel hazırlamış olduğumuz ders programlarıyla eğlenceli, disiplinli ve doğru çalışma teknikleriyle eğitimlerimize bekliyoruz.

Kemanla ne kadar sürede şarkı çalmaya başlarım?

Bize gelen en rutin sorulardan birisidir bu. Verebileceğimiz tek cevap var aslında. Kemana, müziğe yani sanata verdiğin önem ne kadar? Sanat hayatının neresinde ? işte bu soruların cevabını bulabildiğin de öğrenci, sorduğu sorunun cevabına da erişmiş oluyor.
Biz Di-Ay-Vay Sanat Ailesi olarak mümkün mertebe en hızlı, en doğru, en verimli şekilde elimizde ki tüm kaynaklarla tüm imkanlarla, tüm gayretimizle yalnızca öğrenci odaklı, gerçekten alanlarında uzman eğitmenlerimizle kemanı öğrenmenizi amaçlıyoruz.

Keman eğitimi neden önemlidir?

Kendinizi Dvořák’ın bir senfonisinde hayal edin. O orkestranın doruk noktası var ya işte tam o sırada tüm orkestranın bir anda susup, sizin arşelerine dokunmanızı seyrettiğini düşünün insanların. Herkes nefesini tutmuş sizin yavaştan yükselip, gittikçe dinginleşen yay darbelerinizi dinliyor. İşte böyle haz veriyor insana.

Almora, Epica gibi Rock gruplarından, Vivaldi’ye, Sarasate’ye, Oistrakh, Kogan, Elman, Gitlis gibi klasik müzik efsanelerinin dünyasına davet ediyoruz sizi.

Tabi bunun yanın da beyninizin kullanımını arttırıp, sizi kişisel gelişim kitaplarından kurtararak gerçek dünyada geçici olarak değil; hayat boyu sürecek bir iç disipline yöneltip, pozitif karakterize özellikler kazanmanızı sağlıyor.

Konservatuvara hazırlık eğitimi veriliyor mu?

Yazımızın başında da belirtiğimiz gibi evet! Yalnızca konservatuvar öğrencileri için daha disiplinli, daha özverili bir sürecin beklediğini şimdiden belirtmek isteriz.
Hayaliniz olan okulu kazanmanıza ramak kalmışken de uzun bir süreç varken de size özel çalışma programı hazırlayıp bazen ‘küçük’ ev ödevleri verdiğimiz oluyor.

Kemanım olmasa da keman kursuna gelebilir miyim?

Biz ilk kursumuzu açarken ‘Sanat Sanat İçindir’ felsefesi, ‘Herkes İçin Sanat!’ sloganıyla yola çıktık. Kendinize bir keman alana kadar atölyemizde bulunan tüm enstrümanlarımızı kullanabilirsiniz.

Keman ders programı nasıldır?

Haftanın her günü 09:00 – 23:00 saatleri arasında öğrencinin/eğitmenin iş/okul müsaitlik durumlarına göre mutlak bir orta yol bulunup hafta da 1 ayda 4 saat olarak birebir, özel ders olarak işlenmektedir.

Keman dersi fiyatları ne kadardır?

Bizler kurucu üyeler olarak değimiz gibi ‘herkes için sanat’ sloganıyla yola çıktık ve bu süreçte herkese hitap eden en makul fiyatlarla öğrencilerimizi karşılıyoruz.
İstanbul’un en merkezi yerinde, en kaliteli kişiye has eğitim metotlarımızla işinin ehli öğretmenlerle ailemize katılmanız için bize buradan (LİNK KOY) ulaşabilirsiniz.

İletişim

Kubilay Ergül
Tel: 0553 775 45 10
e-mail: info@diayvaysanat.com
Di-Ay-Vay Sanat Merkezi Gitar Kursu İstanbul Avrupa Yakası
İstanbul’da El Emeği Sanat