Klasik Gitar Kursu İstanbul

Klasik gitar tek başına yeterince zengin bir enstrüman olmasının yanında günümüzde, pek çok müzik tarzında da kullanılan popüler bir çalgıdır. Gerek insan sesine eşlik etmesi, gerekse popüler olması dolayısıyla pek çok insan klasik gitar eğitimi almak istiyor. Gitar her gitaristin arkadaşı gibidir. Kısa sürede temel eğitimi kavrayıp hayatınız boyunca yanınızdan ayırmayacağınız bir enstrümandır. Bir  anda okulda, evde, sokakta hislerinizi dışa vurmak için en yakın arkadaşınız oluverir.  Yalnız kaldığınızda, arkadaş grubu içinde kısacası her yerde kullanacağınız bir çalgıdır.

Kimi zaman gitar tek dostunuzdur. Aşkınızı, derdinizi, mutluluğunuzu, hüznünüzü paylaştığınız tek dostunuzdur. Aşka, arkadaşlığa dair ne ararsanız o 6 telde bulursunuz. İlgilenmediğimizde bile senelerce bekler sizi kılıfında. Yıllar geçmiştir ama dostluğunuz yine aynıdır, yine hazırdır tüm duygularınıza ortak olmaya. Di-Ay-Vay Sanat Merkezi olarak sizi bu güzel enstrümanla tanıştırmaktan mutluluk duyacağız.

Klasik Gitar ve Klasik Gitar Kursu Hakkında

Klasik gitar kursu almak istiyorum.

Klasik gitar dersleri öğrencilerin beklentileri ve enstrümana yatkınlığı doğrultusunda kendilerine özel hazırlanan ders programlarıyla en etkili haliyle verilmektedir. Öğrencileri hobi amaçlı eğitim dışında profesyonel konservatuvar seviyesinde de eğitim alabilirler.

Klasik gitar eğitimi doğru eğitim ve eğiticiyle kolay bir süreçtir ve 7’den 70’e herkesin rahatlıkla öğrenebileceği bir derstir. Eğitim programlarımız disiplinli ancak öğrencileri sıkmayacak kadar eğlencelidir. Eğitmenlerimiz alanında uzmandırlar ve tüm beklentinizi karşılayacak seviyededirler.

Klasik gitar kursu almanız için yaşınızın bir önemi yoktur. Tüm derslerimiz kişiye özel hazırlanan ders programlarıyla işlenmektedir.

Klasik Gitar Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Klasik gitar çalmayı ne kadar zaman sonra öğrenmiş olurum? Klasik gitar çalmak zor mu?

Bu süreç öğrencinin derslere devamlılığı, düzenli çalışması ve enstrümana yatkınlığı ile orantılı olarak değişmektedir. Ancak ortalama 3 aylık temel eğitimin sonunda yavaş yavaş şarkı çalmaya başlayabilirsiniz.

Klasik gitarda kalite önemli midir?

Kaliteli bir gitar ile kursa başlamanız daha rahat bir öğrenim süreci geçirmenizde faydalı olacaktır. Klasik gitar tercihi konusunda eğitmenlerimizden yardım alabilirsiniz.

Klasik gitar fiyatları kadar?

Ortalama klasik gitar fiyatları 100 TL’den başlar. Klasik gitar tercihi konusunda eğitmenlerimize danışabilirsiniz.

İstanbul’da klasik gitar kursu fiyatları nedir? Klasik gitar kursu fiyatları ne kadar?

Klasik Gitar Kursu ücretlerini öğrenmek için sitemizde bulunan iletişim adresimize mail atabilir veya iletişim bölümünde yer alan telefon ile bizlere ulaşabilirsiniz. Merak etmeyin! İstanbul’un en uygun müzik kursları Di-Ay-Vay Sanat Merkezinde!

Klasik gitar ile ne tür parçalar çalabilirim?

Klasik gitar ile klasik müziğin yanı sıra popüler şarkılar da çalabilirsiniz.

Çocuklar için klasik gitar dersi var mı? Klasik gitar kursuna başlama yaşı var mıdır?

Gitar çalmak istiyorsanız yaşınızın hiç bir önemi yoktur. Her yaştan öğrencilerimize kişisel eğitim programları hazırlayıp ders vermekteyiz. Çocuklar için de gitar kursu verebilmekteyiz.

Klasik Gitarda nota eğitimi ne kadar gereklidir?

Klasik gitar çalmayı öğrenirken nota bilgisi sizlere çok büyük yarar sağlayacaktır. Ancak nota öğrenmeden çalmak istiyorsanız tab ve akor sistemiyle de klasik gitar çalabilirsiniz. Bizler nota öğrenerek sağlam bir temel ile çalışmaktan yanayız.

Klasik gitar kursu İstanbul‘da nerelerde var?

Adres bilgimiz için iletişim sayfamıza göz atabilirsiniz. İstanbul’da gitar kursu olarak Avrupa ve Anadolu yakalarında da hizmet vermekteyiz.

info@diayvaysanat.com
diayvaysanat@gmail.com
0 553 775 45 10


Gitar hakkında daha fazla için aşağıdaki yazılarımızı okumanızı da tavsiye ederiz.

Elektro gitar çalmadan önce klasik gitarla mı başlamak gerekir?
Klasik gitar hakkında daha önce duymadığınız ilginç bilgiler.
Klasik gitar nasıl çalınır?