Sıkça Sorulan Sorular

Sonuna kadar okumalısınız. Zira aklınıza takılan her şey bu yazıda! Kursiyerlerimizin sıkça sorduğu soruları derleyip sizlerle paylaşıyoruz.

Müzik, resim veya fotoğraf kursu almak istiyorsanız ve kafanızda soru işaretleri varsa bu yazımız size yardımcı olacaktır. İstediğim enstrümanı çalabilir miyim? Ne kadar sürede şarkı çalmaya başlarım? Müzik için yaşım uygun mu? Enstrümanlar için yaş sınırı var mıdır? Yeteneğim doğuştan mı olmalı yoksa sonradan kazanılabilir mi? Bu yazımızda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Yine de tereddütte kalırsanız Di Ay Vay Sanat Merkezine bekleriz.  Hatta istediğiniz enstrümanla ücretsiz deneme dersine de katılabilirsiniz.

Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu Almak için Tıklayınız.

Neden Di Ay Vay Sanat Merkezi?

*       Di Ay Vay Sanat Merkezi İstanbul’da öğrencinin yeteneklerine göre özel olarak belirlenmiş ders programları uygulanmaktadır. Öğrenirken eğlenmek zorunludur. Dersler temel bilgilerin yanında öğrencinin istekleri de dikkate alınarak işlenir. İster profesyonel ister hobi amaçlı olsun beklentileri tam olarak karşılamaktadır.

*       Dersleri gereksiz yere uzatmaz, öğrencileri oyalamayız. Mahmut Hocanın da dediği gibi. Burası ticarethane değil, eğitim kurumudur! Siz ne kadar kısa zamanda başarıya olursanız biz o kadar gururlanırız.

*       Bütçenizi zorlamayan uygun fiyat garantisiz veriyoruz. Yüksek fiyatlı dersler sizlere daha fazla yarar sağlamayacaktır, aksine bütçenizi yoracaktır. Di Ay Vay Sanat ailesi olarak İstanbul’da uygun fiyatlı kurs hizmeti veriyoruz.

*       Sanat Merkezimizde öğrenmenin yanında eğlenmeniz de bizler için çok önemlidir. Samimi ve eğlenceli bir aile olarak sizleri de aramızda görmeyi çok isteriz. Öğrencilerimiz sadece ders için değil, canları sıkıldığında da bizleri ziyaret ediyorlar. Tabu, scrabble, monopoly, play station vs. bir çok aktivite sizleri bekliyor! İnanmıyorsanız buyrun gelin. Denemesi BEDAVA!

*       Ayrıca bir çok dış etkinlik vardır. Sizleri de bu etkinliklerde görmeyi istiyoruz. Aylık düzenlediğimiz fotoğraf gezilerine ücretsiz katılabilirsiniz. Cep telefonunuzla bile! Herhangi bir kursa kayıt olursanız ücretsiz telefon fotoğrafçılığı dersi hediye ediyoruz. Bunların yanında bisiklet gezisi, balık tutma, paint ball, hafta sonu kahvaltısı gibi başka yerlerde bulamayacağınız sınırsız etkinliklerle sınırsız eğleniyoruz.

*       Di Ay Vay Sanat Merkezi – İstanbul 7/24 sabah 9 akşam 11 saatleri arasında açıktır. Sadece televizyon izlemeye bile gelebilirsiniz. Çay, kahve bizden!

*       Tabii ki bunların yanında uzman eğitmen kadromuzla verdiğimiz enstrüman kurslarımızdan da bahsetmeliyiz. Kurslarımız haftanın 7 günü sabah 9 akşam 11 saatleri arasında öğrenciye göre belirlenmektedir.

*       Anlat anlat bitmez Di Ay Vay Sanat! En iyisi siz gelin bir ücretsiz dersimize katılın, tüm bu anlattıklarımızı kendi gözünüzle görün.

Eminiz aklınızda bir çok soru işareti vardır. Öyle bir enstrümanı elinize almak kolay değildir değil mi? Yanılıyorsunuz. Uzman eğitmen kadromuzla siz de istediğiniz enstrümanı hobi amaçlı çalabilirsiniz.

Belki de fotoğraf çekmek istiyorsunuz ama gördüğünüzle çektiğiniz hiç tutmuyor. Gelin size biraz destek olalım ve nasıl daha yaratıcı kompozisyonlar elde edebilirsiniz onları gösterelim.

Peki ya resim? “Ben düz çizgi bile çizemem” demeyin. Her şeyin bir yolu var ve biz bu konuda sizlere destek olmaktan mutluluk duyacağız.

Ayrıca fiyatlar konusunda da güncel kampanyalarımız takip ederek bilgi edinebilirsiniz. Kaçırmamanız gereken kampanyalarımız var. Demedi demeyin!

Kampanyalar için http://diayvaysanat.com/kampanyalar linkine göz atabilirsiniz. Karşınıza mutlaka size uygun bir kampanya çıkacaktır. Yoksa söyleyin hemen hazırlayalım!

Düzenli aralıklarla düzenlediğimiz çekilişleri kaçırmamalısınız. T-shirt, konser bileti, enstrüman hatta fotoğraf makinesi bile hediye ediyoruz. Katılımlarımız tamamen ücretsizdir. info@diayvaysanat.com adresine iletişim bilgilerinizi gönderirseniz çekilişlerden sürekli haberdar olabilirsiniz.

Kurslara Başlamak İçin Yaş Sınırı Var mıdır?

Hayır. Kesinlikle yaş sınırı yoktur. Kafanızdaki tüm sınırları kaldırın ve 75 yaşında bile olsanız bize başvurun. Kaç yaşınızda olursanız olurn hayallerinizden uzak kalmayın. Biz hayallerinizi gerçekleştirmek için burdayız. “Acaba gitar çalmaya yeteneğim var mı? Keşke 6 yaşında olsaydım keman derslerine başlamak için” demeyin. Gelin ücretsiz tanışma derslerimizde hepsini bir bir açıklayalım sizlere.

Kurs almak için uygun muyum? “Öğrenebilecek miyim?”

Biz ne kadar istersek isteyelim öğrenme işi siz de bitiyor. Siz eğitmenlerimizin direktifleri doğrultusunda egzersizlerinizi düzenli yaparsanız istediğiniz enstrümanı rahatlıkla çalabilirsiniz. Bilinenin aksine doğuştan yetenekli olmanıza gerek yok. Daha önce de belirttiğimiz gibi tüm enstrümanları hobi amaçlı çalabilirsiniz. Bize başvurun yeter. Gerisini biz halledeceğiz. Düşünmeyi bırakın ücretsiz deneme derslerimize başvurun.

Fotoğrafçılık ve resimde de aynı şekilde yaratıcı kompozisyonlar oluşturabilmeniz için bir kaç temel bilgiye ihtiyacınız var. Bu temel bilgileri öğrendikten sonra yapabildikleriniz görünce kendiniz de çok şaşıracaksınız.

Tamam Öğreneceğim ama ne kadar süre gerekiyor?

Biliyoruz bugün başlayıp yarın istediğiniz şarkıyı çalmak istiyorsunuz ama bunun için biraz zaman gerekiyor. Sizlere öğrenme garantisi veriyoruz ama doğru egzersizleri yapmanız gerekiyor. Günlük egzersizlerinizi yaptıktan sonra ortalama 3 ayda istediğiniz şarkıyı çalabilirsiniz. Bu süre kursiyerlerimizin beklentilerine göre değişiklik gösterebiliyor. En iyisi siz iyice öğrenene kadar devam edin çalışmaya. Aceleci olmaya gerek yok. Sonunda sizleri güzel şeyler bekliyor!

Farkında olmadan çok fazla vaktimizi boşa harcıyoruz. “Ben yapamam, hiç vaktim yok gitar çalmaya” diyorsanız gerçekçi olun ve düşünün. Gün içinde ne yapıyorsunuz? Egzersiz için 40 dakikanız olup olmadığına karar verin ve tekrar düşünün. Biliyoruz hobilerinize de ayıracağınız vaktiniz var. Biz öyle düşünüyoruz ki hobileriniz için gerekli egzersiz yapmak televizyon izlemekten daha önemli. Vakit ayırın! Hayatınızı boşa harcamayın!

Yoğun Çalışma Temposundan Uzaklaşarak Rahatlamak İstiyorum. Ne Yapabilirim? Eğitimleriniz Ne Kadar Faydalı Olacak?

Burada sosyalleşmek, mutu olmak, stresten uzaklaşıp eğlenmek gibi güzelliklerin hepsi var! Daha ne olsun?

Di Ay Vay Sanat Merkezi eğitimin yanı sıra günlük hayatın stresinden uzaklaşmanız için birebirdir. Zaten sanat varsa mutluluk vardır.

Canınız sıkkınsa, kafanız dalgınsa alın enstrümanınızı gelin. Enstrümanınız olmasa da olur. Di Ay Vay Sanat Merkezinde istediğiniz enstrümanla dilediğiniz kadar çalışabilirsiniz. Biraz kutu oyunu oynamak da iyi gelebilir!

Sanatın bu yönlerini biliyor muydunuz?

*       Ruhsal ve zihinsel rahatlama

*       Zeka gelişimi

*       Stresten uzaklaşma

*       Algıyı güçlendirme

*       Matematiksel zeka gelişimi

*       Kaygıları yenme

*       Disiplini geliştirme

E daha ne olsun? Sizleri en doğal ve en güzel yol ile hayatın zorluklarından uzaklaştırıyoruz! İster müzik, ister resim, ister fotoğrafçılık. Hepsi birbirinden güzel aktiviteler. Buraya kadar okuduysanız emin olun ki doğru yoldasınız!

Neden Haftada 1 Saaat? Daha Fazla Olsa Daha Hızlı Öğrenmez miyim?

Hayır. Haftada 1 saatten fazla olması demek kaldıramayacağınız bir yük demektir. Hemen herkese haftada 1 saat yetersiz gibi geliyor ancak bu doğru değil. Bunun sebebi 1 saatte öğrendiklerinizi 1 hafta boyunca tekrarlayıp yeterince sindirip yeni derse başlayacak olmanızdır. Size bir hafta içinde daha fazla ders verirsek bunları çalışacak zamanınız olmayacaktır ve öğrenmeniz yavaşlayacaktır. Bu sebeple haftada 1 saat verilen eğitim en verimli ve en hızlı öğrenme şeklidir. Bize güvenin!

Bir de kendinize şunu sormanız gerekmektedir. Biz size haftada 1 saat ders verdik. Peki size 1 hafta boyunca ne kadar egzersiz yaptınız? Pratik yapın ve sonraki derse tam olarak hazır gelin. Takıldığınız yerde öğretmenlerimizden her zaman yardım isteyebilirsiniz. Sizlere sınırsız seçenek sunuyoruz.

Her egzersiz kas belleğinize yerleşecektir. Siz fark etmeseniz bile doğru programla gelişip alışkanlık kazanacaksınız. Tüm çalışmalarınızı sizler için programladık.

Kurs Ücretleri Ne Kadar?

Ücretlerimiz derslerimize göre değişiklik göstermektedir. Ancak emin olun ki bütçeniz yorulmayacaktır.  info@diayvaysanat.com adresine mail atarak almak istediğiniz kursun ücretini öğrenebilirsiniz. Bilmenizi isteriz ki ucuz eğitim her zaman kötü eğitim değildir. Aynı şekilde pahalı eğitim de sizlere en iyisini öğretmeyecektir. Her şeyin bir karşılığı vardır ve Di-Ay-Vay Sanat ailesi olarak sizlere en iyi hizmeti sunmayı hedefliyoruz.