Tarzını Seç! İstediğinden başlayabilirsin. Sadece İste!

Tarzını Seç! İstediğinden başlayabilirsin. Sadece İste!

Gitar Kursuna Başlamadan Önce Kısa Bilgilendirme

Gitar Ne Değildir?

Gitar sonsuzluk sembolünü andıran, genelde 6 telli farklı farklı ağaçlardan üretilen; fabrikasyon üretimlerin haricinde, gerçekten el emeğiyle yapılmış işlemeli, akustiği üzerinde günlerce çalışılarak yapılmış türleri içinde barındıran ince telleri misinadan kalın telleri sarılarak yapılmış bir enstrümanken, sonrasında elinizden düşüremeyeceğin bir yol arkadaşınız, bazen bir sırdaşınızdır.

Gitar değil, bahaneler sizin düşmanınızdır.

Gitar Kursuna Başlarken!

Gitar kursuna yeni başlayacak olan öğrenciler ilk olarak “elektro gitar çalmaya başlamadan önce klasik gitar mı çalmak gerekiyor?” diye soruyorlar. Bu soruya cevabımız tabi ki hayır!
Klasik veya akustik gitarın yeri hazzı bambaşka da olsa, elektro veya bas gitarın yeri de başka ve birisini öğrenmek için diğerini bilmenize gerek yok. Şöyle ki gitar türleri arabalar gibi. Bazısı klasik bir Impala, bazısı spor bir Lamborghini, bazısı da 4×4.

Seni sen yapan ruhunda ki tarzın!

Biz bunu keşfetmen için varız.

Peki İşin Aslı Neymiş?

Bu yanılgı 80’li yıllara kadar gider. Dönemin ekonomik süreci insanları asosyal yaparken buna karşı gelen özgür ruhlar sosyalleşmeye müzik ile başlamak istediler. Ancak plaklarını, kasetlerini dinledikleri elektro gitar sesleri çok cazip gelse de kimsenin buna ayıracak bütçesi yoktu. Enstrüman tüccarları da bu krizi fırsata çevirerek zaten onu çalman için önce klasik gitar öğrenmek gerek diyerek bir yalan üzerene kurulu bu ticari akımı geliştirdiler kendi aralarında.

Bu şekilde günümüze kadar gelen bu yanlışı düzeltmek için Di-Ay-Vay Sanat Ailesi olarak elimizden geleni yapıyoruz.

Tercih Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Öncelikle kendiniz dinleyin ve ilgi duyduğunuz müzik tarzını keşfedin.

*Klasik ve popüler müzikten hoşlanıyorsanız klasik, akustik veya perdesiz gitarı tercih edebilirsiniz.

*Rock, metal müzikten hoşlanıyorsanız elektro gitar, bunun yanında ritim duygunuzdan vazgeçemiyorsanız bas gitar da doğru tercih olacaktır.

Ancak perdesiz gitar çalmak istiyorsanız oldukça zorlu bir süreç sizleri bekliyor olacaktır. Erkan Oğur’un söylemiyle “sonsuz perdeli gitar” da denebilir. Bu süreçte Di-Ay-Vay daima yanınızda.

Gitar Satın Almadan Kursa Başlayabilir Miyim?

Gitar kursuna başlamadan önce sanat merkezimize gelerek hangi gitarı almanız gerektiği konusunda eğitmenlerimize danışıp marka, model, tarz hakkında tavsiyeler alabilirsiniz. Ayrıca gitarınız yoksa sanat merkezinde sizler için bulundurduğumuz gitarlardan süresiz yararlanabilirsiniz.

Gitar Dersleri Nasıl İşleniyor?

Gitar dersleri haftada 1 ayda 4 saat olarak yapılmaktadır. Tüm derslerimiz birebir özel derstir. Öğrencinin okuluna, işine diğer aktivitelerine göre sadece ona özel bir program hazırlıyoruz

Gitar Dersini Grup Halinde Alabilir Miyiz?

Bizim tercihimiz tüm öğrencilerimize bire bir özel ders vermek yönündedir. Ancak özellikle isteyen öğrencilerimize sınıf dersleri de verebilmekteyiz. Grup derslerinde aradığımız şart öğrencilerim kendi grubunu kendileri oluşturmasıdır.

Gitar Satışınız Var Mı?

Her bütçeye uygun olacak şekilde öğrencilerimiz için gitar temin edebiliyoruz. Ayrıca enstrümanı bizden satın almasanız bile eğitmenlerimizden hangi marka/modeli alacağınız konusunda yardım alabilirsiniz.

Di-Ay-Vay Sanat Merkezi’nde Hangi Tür Gitar Dersi Veriliyor?

Elektro gitar kursu

Bas gitar kursu

Klasik gitar kursu

Akustik gitar kursu

Perdesiz gitar kursu olmak üzere 5 ayrı türde gitar dersi verebilmekteyiz.

Ne bekliyorsunuz?

Hemen bizi arayın ve ücretsiz tanışma dersi randevusu alın. Di-Ay-Vay Sanat Merkezi’nde en eğlenceli gitar derslerini veriyoruz!

İletişim

Kubilay Ergül
Tel: 0553 775 45 10
e-mail: info@diayvaysanat.com
Di-Ay-Vay Sanat Merkezi Gitar Kursu İstanbul Avrupa Yakası
İstanbul’da El Emeği Sanat